Název instituce

Laboratoř forenzní genetiky, spol. s r.o.,

Adresa Pracoviště Ostrava:
Laboratoř forenzní genetiky, spol. s r.o.
Budova MephaCentra
Opavská 39/962, 708 00 Ostrava – Poruba
Kontaktní web http://www.lfg-brno.cz
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax Telefon: 00420 596 973 356,
Komunitní servery
Popis
 Laboratoř forenzní genetiky, spol. s r.o.,

vznikla v roce 1998 v Brně jako nestátní zdravotnické zařízení a zařadila se mezi první pracoviště, která začala provádět forenzně genetická testování v České republice. Společnost sídlí v budově Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kde se nacházejí
i její laboratoře.

Primárním cílem společnosti je provádět klinickou DNA diagnostiku pro indikující lékaře z řad klinických genetiků, hematologů, kardiologů, internistů, pediatrů, gynekologů a dalších. V roce 2008 došlo k rozšíření společnosti o provozovnu Ostrava, která sídlí v prostorech MephaCentra v Ostravě-Porubě. V současnosti provádíme přibližně 2400 vyšetření ročně. Jsme smluvními partnery všech zdravotních pojišťoven.

V srpnu 2009 byla společnost zapsána do prvního oddílu Seznamu ústavů kvalifikovaných pro znaleckou činnost vedeného Ministerstvem spravedlnosti České republiky. (viz certifikáty) Rozsah znaleckého oprávnění zahrnuje obor zdravotnictví, specializace identifikace osob a určování příbuzenských vztahů analýzou DNA. V současnosti patří mezi největší privátní znalecké pracoviště v České republice.

V květnu 2010 obdržela společnost rozhodnutím ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv povolení k činnosti diagnostické laboratoře k provádění laboratorního vyšetřování vzorků biologických materiálů odebraných dárcům pro posouzení zdravotní způsobilosti a výběr dárce. (viz certifikáty).

Společnost se pravidelně účastní externích kontrol kvality klinických vyšetření. Ve forenzní oblasti se účastníme mezinárodních testů odbornosti GEDNAP, pořádaných Institutem pro forenzní vědy a soudní medicínu v Německu. (viz certifikáty)
Pozice na mapě
Pracovníci
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
0.25s