Název instituce

Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.

Adresa Rozvojová 263, 165 02 Praha 6 - Lysolaje
a Sokolovská 6, 772 00 Olomouc
Kontaktní web http://www.ueb.cas.cz/cs
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax Telefon: +420 225 106 455, Fax: +420 225 106 456
Komunitní servery
Popis
Ústav experimentální botaniky Akademie věd České republiky (ÚEB) byl založen v roce 1962. Má 17 laboratoří, které se nacházejí v Praze a Olomouci. Ústav provádí především základní výzkum v rostlinné biologii, konkrétně v rostlinné genetice, fyziologii a biotechnologiích. Je však aktivní také v aplikovaném výzkumu.
Laboratoř molekulární cytogenetiky a cytometrie situovaná v Olomouci je zaměřená na studium struktury a funkce jaderného genimu u vyšších rostlin. Laboratoř je součástí Ústavu experimentální botaniky AV ČR a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. Laboratoř je průkopníkem v použití průtokové cytometrie pro výzkum rostlinného genomu a třídění chromosomů. Jako jediná na světě je schopna třídit chromosomy z rostliných genomů. Laboratoř je spoluřešitelem 7 FP projektu Evropské unie a klíčovým členem Světového konsorcia pro sekvenování pšeničného genomu (IWGSC). Dále je laboratoř světovým genomickým centrem pro výzkum genomu banánovníku a podílí se na výzkumu a mapování genomu trav.
http://olomouc.ueb.cas.cz/
Laboratoř zastupuje Doc. Ing. Jaroslav Doležel, DrSc.
dolezel@ueb.cas.cz
Tel: +420 585 205 852

Pozice na mapě
Pracovníci
RNDr. Oldřich Navrátil, CSc.
email:
vědecký pracovník

Věnuje se transgenózi bramboru, je odborným poradcem pro nakládání s GMO ústavu, je členem České komise pro nakládání s GMO při Ministerstvu životního prostředí ČR. Do Ústavu experimentální botaniky přišel v lednu 1996 společně s dalšími spoluprac...
RNDr. Jan ŠAFÁŘ, Ph.D.
email:
senior researcher

Research interests: Construction of large-insert DNA libraries, physical genome mapping, cytogenetic mapping of cereals, map-based gene cloning and crop improvement.  
Mgr. Miroslav VALÁRIK, Ph.D.
email:
scientist

Současné zaměření vědeckého zájmu: konstrukce fyzické mapy pšeničného chromosomu 4A s cílem identifikace „minimal tilling path“ a získání referenční sekvence tohoto chromosomu, poziční klonování genu rezistence vůči padlí travní a genu odpovědnéh...
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
1.09s