Název instituce

Ukázková přírodní zahrada - Bylinková obec Mutišov

Adresa Mutišov 18
37881 Slavonice
Kontaktní web http://www.naturimgarten.at/cz/schaugaerten-international/suedboehmen/ukazkova-prirodni-zahrada-bylinkova-obec-mutisov
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax Telefon:  +420 384493885,
Komunitní servery
Popis
Mutišov je původně samostatná obec, ležící 2km severovýchodně od Slavonic, od roku 1964 je místní částí města Slavonie, V roce 2009 tu byl zahájen společný projekt českých a rakouských organizací „Přírodní zahrady bez hranic“. Do tohoto projektu se zapojil Mutišov se záměrem stát se první bylinkovou obcí na území České republiky. Založení bylinkové obce Mutišov v letech 2010 až 2011 bylo spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj EU v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl Evropská územní spolupráce Rakousko- Česká republika 2007-2013. Partnerskou obcí je na rakouské straně již dříve certifikovaná inspirativní bylinková obec Neuruppersdorf.
Výsledkem společného přeshraničního projektu projektu je síť Přírodních a Ukázkových přírodních zahrad, z nichž jednou je právě navštívená zahrada Bochníčkových. Tyto iniciativy pokračují po skončení projektu v rámci organizace Sdružení Přírodní zahrada, které se zabývá propagací přírodního způsobu obhospodařování zahrad a se kterým spolupracuje i sdružení Venkov.
Pozice na mapě
Pracovníci
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
0.18s