Název instituce

Camphill České Kopisty

Adresa Camphill České Kopisty
České Kopisty 6
41201 Terezín
Kontaktní web http://www.camphill.cz/
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax Telefon:  tel.: +420 416 738 673,
Komunitní servery
Popis

Co děláme

 
Camphillské společenství vytváří a poskytuje příležitost lidem s mentálním postižením učit se, pracovat a společně žít v přátelském a respektujícím prostředí.

Poskytováním sociálních služeb se tak camphillské společenství stává širším zázemím pro rodiny, které se musejí vypořádat s nesnadnou životní situací svých členů se speciálními potřebami.

Na světě existuje více než 100 camphillských komunit. V zemích Evropy, Severní Ameriky, jižní Afriky a Indii  nabízejí podporu, díky které mohou lidé se speciálními potřebami rozvíjet svůj osobní a sociální potenciál a důstojně naplňovat svůj život. V České republice je Camphill v Českých Kospistech jedinou komunitou tohoto typu a sídlí ve venkovském statku v blízkosti řeky Labe v krásné a úrodné krajině Českého středohoří.

Komunitní život camphillů je založen na křesťanských ideálech a učení filosofa Rudolfa Steinera (1861-­1925). Nedílnou součástí je také organické a biodynamické zemědělství. Preference používání ekologicky šetrných potravin, výrobků a služeb patří k charakteristickému rysu Camphillských komunit na celém světě.
Pozice na mapě
Pracovníci
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
0.18s