Název instituce

Contipro

Adresa Dolní Dobrouč 401
561 02
Kontaktní web
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax
Komunitní servery
Popis

Holding CONTIPRO se více než dvacet let zabývá výzkumem, vývojem a biotechnologickou výrobou aktivních látek pro kosmetický a farmaceutický průmysl. Díky vynikající kvalitě produkce a rozsáhlému výzkumnému zázemí patří mezi přední světové výrobce kyseliny hyaluronové a z ní odvozených aplikací.

Obrovský důraz klade holding na inovace a vlastní výzkum. Proto také téměř polovinu z jeho zaměstnanců tvoří odborníci z laboratoří R&D.

Nejstarší z firem holdingu, firma Contipro Pharma, se zaměřuje na výrobu aktivních látek pro farmaceutický průmysl a finálních farmaceutických produktů z kyseliny hyaluronové.

V roce 1997 byla založena společnost Contipro Biotech, která produkuje aktivní látky pro přípravky s efekty proti stárnutí pokožky. Mimo výroby surovin pro kosmetiku se intenzivně věnuje výzkumu. V roce 2013 spatřilo světlo světa zařízení na výrobu nanovláken 4SPIN, které bylo vyvinuto právě v jejích laboratořích.

Všechny aktivity zastřešuje mateřská firma Contipro Group. Tato servisní společnost založená v roce 2004 zajišťuje technologickou podporu, administrativu a veškeré obchodní aktivity. Jejími distribučními sítěmi exportuje holding 95 % své produkce do více než 50 zemí světa. Dle nedávné studie holding v současnosti ovládá 60 % evropského a 30 % světového trhu s hyaluronanem.

Význačná je také spolupráce holdingu s akademickými pracovišti. Je zaměřena na vývoj, výzkum a na vzdělávání nových odborníků. Stejně velkou pozornost Contipro také věnuje podpoře a rozvoji mladých vědeckých talentů z regionu v rámci svého programu FYBICH.

Výzkumné aktivity našich laboratoří se zaměřují na hyaluronan, tkáňové inženýrství s přesahem do regenerativní medicíny, na hojení ran, vývoj nosičů pro cílenou distribuci látek, stárnutí pokožky a nanotechnologie.

Pozice na mapě
Pracovníci
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
0.21s